Ürünlerinizin sağlam bir şekilde sevk edilmesi ya da stoklanmasında Çember Makinası diğer adıyla Şerit Makinası ya da Bağlama Makinası'nın önemli bir yeri bulunmaktadır. Paletli ve paletsiz ürünlerinizin birbirine bağlanmasında Pakmak Ambalaj sizlere alanında kendini kanıtlamış firmalar olan el tipi çember makinası alanında alanında Itatools, otomatik çember makinası alanında Mosca firmalarının Türkiye distribütörlüğünü yapmaktadır. Alanında deneyimli kişilerden oluşan ekibimiz sizlerle birlikte projelerinizin başından sonuna kadar değil sonrasında da sizlere yardımcı olmaktadır. Kendi alanlarında farklı kategorilerde üretilen bu makinelere kısaca bakacak olursak; El Tipi Çember Makinası: Akülü, havalı,manuel ve çelik çember makinası olarak 4 farklı türde üretilmektedir. Otomatik Çember Makinası ise : Yarı ve Tam Otomatik, Palet Çemberleme Makinası olarak gruplandırılmaktadır. 

Mosca ve Itatools Çemberleme Makineleri

Mosca firması kurulduğu günden bu yana kendi alanında lider firmadır. 2007 yılında FEFCO tarafından Avrupa'nın en iyi çemberleme makinası ünvanını ve  2017 yılında Dünya'da ileri gelen ekonomi dergisi olan Focus tarafından  en yenilikçi makine üretici ünvanını almıştır. Kendi geliştirdiği özel motor sayesinde motordaki aşınma derdini tamamen ortadan kaldırmıştır. 1970 yılından bu yana alanında uzman kişilerle birlikte gün geçtikçe daha da güçlenen bir firmadır. 
Itatools firması kurulduğu günden bu yana alanında sadece el tipi çember makinesi üretmiştir. Makinelerinde kullandığı özel üretim batarya ile şarj sorununu çözen firma müşterilerinin daha hızlı paketleme yapabilmesi için bu süreyi 10-15 dakika gibi kısa bir süreye indirmiştir.

Akülü Çember Makinası

Akülü Çember Makinası farklı sektörlerde kullanım kolaylığı ile rahat bir şekilde kullanılabilen bir makinedir. Çember diğer adıyla şerit diye tabir edilen malzeme ile birlikte kullanılır.  Şerit Makinası, Şerit Çember Makinası, Şarjlı Çember Makinası olarak da adlandırılır. Farklı özelliklere sahip olan palet çember makinası ile ürünlerinizi sağlam ve güvenilir bir şekilde çemberleyebilirsiniz. Plastik bir malzemeden yapılan bu plastik çember makinasının sahip olduğu litium batarya sayesinde 15-20 dakikalık kısa bir sürede bataryanız şarj olur.

Havalı Çember Makinası

Havalı Çember Makinası, hava tertibatının olduğu her yerde kullanılır. Farklı sektörlerde rahat bir şekilde kullanılan bu makineler özel donanımı sayesinde 24 saat çalışmaya uygundur. Bims sektöründe çokça kullanılan Palet şerit makinası ile ürünlerinizi hızlı bir şekilde çemberleyebilirsiniz. Çember Şerit Makinası, Havalı Çember Makinası, Palet Bağlama Makinası olarak kullanılmaktadır.

Çelik Çember Makinası

Çelik Çember Makinaları, ağır sanayi ürünlerinin paketlenmesinde kullanılır. Tokalı ve tokasız olarak kullanılan bu makineleri birbirinden ayıran farklı özellikleri vardır.  Çelik Çember Sıkma Makinası ile paletli ve paletsiz ürünlerinizi paketleyebilirsiniz.Tokasız Çelik Çember Makinası ve Metal Çember Makinası gibi isimlerle adlandırılmaktadır.

Otomatik Çember Makinası alanında Pakmak Ambalaj, Alman Mosca firmasının Türkiye Distribütörlüğünü yapmaktadır. Son teknoloji ile üretilen bu makineler sizlerin paketleme hattınıza bir çözüm olmaktadır. Kolili ürünlerinizin paketlenmesinde koli çember makinası ve  hat üzerinde gelen paletli ürünlerinizin paketlenmesinde otomatik palet çember makinası olarak farklı isimlerle adlandırılmaktadır. Uzaktan makine ile kurulan bağlantı sayesinde olası problemlerinize karşı hızlı ve etkili bir çözüm sunmaktayız. 7/24 nöbetçi servis hizmetimiz ile sizlere kalıcı çözümler sunmaktayız.